Projektor DLP czy LCD?

Przeglądając oferty poszczególnych producentów, szybko zauważymy różnice w typie projektorów. Niektóre urządzenia wykorzystują bowiem technologię DLP, a inne LCD. Dokonanie jednoznacznego wyboru nie jest łatwe. Każde z rozwiązań posiada wady i zalety, przez co jest skierowane do innego grona odbiorców.

  • Projektory DLP
    Digital Light Processing (DLP) to technologia wyświetlania najlepiej spisująca się w domu i niewielkiej firmie. Wysoki kontrast pozwala na komfortowe oglądanie filmów, a wyświetlanie prezentacji multimedialnych w biurze, w dobrze przygotowanym pomieszczeniu, należy do bardzo wygodnych. Nieco mniejsza jakość w porównaniu do projektorów LCD jest wbrew pozorom zaletą, ale tylko przy wyświetlaniu filmów (mniej szczegółów i przyjemniejszy dla oka obraz).
  • Projektory LCD
    LCD (Liquid Crystal Display) jest nowszym rozwiązaniem i bardziej rozbudowywanym przez popularnych producentów. Projektory pozwalające na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD, wykorzystują właśnie technologię LCD. Co więcej, ostatnio na rynku pojawiły się projektory 3D, które zmienią pomieszczenie w prawdziwą salę kinową. Rzutnik LCD sprawdzi się również w zastosowaniach biznesowych – duża rozdzielczość pozwala z łatwością czytać wyświetlany tekst, nawet z kilkunastu metrów.